Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Aktuality

Archiv

Rok: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017


Poděkování studentům a učitelům

19. 12. 2018

Vážená paní ředitelko.
Rádi bychom touto cestou poděkovali studentům a učitelům, kteří u nás na oddělení absolvují odbornou praxi.
Zejména studentům 3. ročníku VOŠZ, kteří nám, zejména v posledních dvou týdnech, jsou nedocenitelnou pomocí. 
Vážíme si vzájemné spolupráce s Vaší školou. 

Přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků Vám a celému učitelskému sboru.

Kolektiv sester z chirurgie 1 v Novém Městě na Moravě.


Vítězství v okresním turnaji dívek

19. 12. 2018

Tým děvčat do 17 let se představil v pátek 14. prosince na okresním florbalovém kole turnaje Florbal Challenge od České florbalové unie. V konkurenci čtyř týmů vyhrál dva zápasy, ve třetím s gymnáziem Velké Meziříčí remizoval a díky lepšímu skóre celý turnaj ovládl. "Zajistili jsme si postup do krajského kola, loni jsme v něm byli třetí, snad se nám podaří bronz minimálně obhájit," říká za tělocvikáře Jiří Bubák a dodává: "Těší mě, že jsme dokázali uspět i přesto, že z loňského družstva nastoupily pouze tři holky. Ty na sebe ale vzaly hlavní zodpovědnost a svými góly dotáhly družstvo ke zlatu. Zbylých sedm hráček je v prvním ročníku, o to je naše vítězství cennější. Dík patří hlavně brankářce Martině Bláhové."

 https://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/turnaj/detail/117

 


Mikuláš v Nemocnici Nové Město na Moravě - poděkování

11. 12. 2018

Vážená paní magistro,

moc děkuji za včerejší parádní Mikulášské dopoledne, s děvčaty jsem strávila asi hodinu a půl, bylo to moc fajn, líbilo se mi, jak pěkně se chovají k pacientům….vyřiďte jim, že jsou prima.

Moc děkujeme, že se do takové akce pouštíte, pro pacienty je to vytržení...někteří pacienti si děvčata fotili, aby se mohli pochlubit vnoučkům :-)

 V odkazu posílám fotografie. V sobotním Žďárském deníku vyjde kratičká zmínka - jste tam jako škola uvedeni:-)

Ještě jednou moc děkuji a přeji pěkný advent.

 https://drive.google.com/open?id=1g-kXAVjQsCRZKSSX0XbA7BebZ0IJdPTQ

Mgr. Tamara Pecková Homolová
tisková mluvčí
Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace


Pečínková obhájila post české jedničky v trialu! Na MS v Číně skončila sedmá

5. 12. 2018

Úspěšná studentka Střední zdravotnické školy Žďár nad Sázavou Alžběta Pečínková nadále udivuje svými výkony celou školu. Na trialovém kole zdolá téměř každou překážku, což dokazuje po celém světě.
Úspěšná juniorská závodnice má za sebou svou první sezonu v kategorii žen, ve Světovém poháru v Berlíně se dokázala probojovat na pátou příčku, na mistrovství Evropy skončila šestá. To vše bylo solidním základem pro listopadové Mistrovství světa v čínském Chengdu. Naděje českých reprezentačních trenérů směřovaly právě k šestnáctileté hvězdě. Ta v semifinále nasbírala 490 bodů, což znamenalo nenáviděnou sedmou neboli první nepostupovou příčku. Od finálové šestky ji dělilo pouhých 30 bodů. „Umístění si velice vážím a doufám, že se na dalším světovém šampionátu poperu o stupně vítězů,“ říká „naše“ Bety.
Její konec roku byl už podruhé spjat s vyhlášením ankety ČEZ Král cyklistiky 2018. Jejím absolutním vítězem (králem) se po páté stal silniční cyklista Roman Kreuziger. V přímém přenosu České televize z pražského výstaviště byli oceněni také další úspěšní závodníci napříč oblastmi cyklistiky. Na pódium mezi českou elitu po druhé za sebou zamířila i studentka Zdravky Alžběta Pečínková, která obhájila prvenství v kategorii Trial. Za sebou nechala i všechny muže. „Bety je nesmírně skromná a nikde se svými výkony nechlubí, ale my jsme na ni právem pyšní. Za jejími výsledky stojí tvrdá práce,“ vyzdvihuje studentku 2. ročníku tělocvikář Jiří Bubák. Ze srdce jí blahopřejeme!

Mgr. Jiří Bubák


Z volejbalu máme bronz

23. 11. 2018

Volejbalové družstvo dívek bojovalo ve středu 21. listopadu ve žďárské hale na Bouchalkách v okresním kole středních škol o postup do krajského kola. Na turnaj se sjelo šest týmů, Zdravka v průběhu turnaje podlehla pouze žďárským gymnáziím a skončila na krásném 3. místě.

Měli jsme mladý tým, který zanechal na palubovce velmi dobrý dojem. Holky si po zásluze odnesly bronzové medaile a další drobné ceny. Díky za perfektní reprezentaci školy a krásný zážitek :)

 Mgr. Jiří Bubák

 


Zdravka skončila na basketu třetí!

20. 11. 2018

Okresní kolo v košíkové dívek přineslo sedmi studentkám SZŠ Žďár medailovou radost. Tým nestačil pouze na basketbalistkami prošpikovaná družstva žďárských gymnázií a obsadil krásné 3. místo!

Mgr. Jiří Bubák


Okresní kolo ve stolním tenise

6. 11. 2018

V pátek 2. listopadu se tři studenti SZŠ zúčastnili okresního kola ve stolním tenise chlapců. Z osmi škol obsadili ve žďárské herně u zimního stadionu poslední příčku. „Naše umístění vypadá špatně, ale výkony jednotlivců už tak zlé nebyly. Ping-pong hrát umí, kluci jen narazili na lepší hráče,“ zhodnotil akci Jiří Bubák.


Kampaň „NEZAVÍRÁME OČI“

1. 11. 2018

Naše škola je  zapojena do žďárské kampaně „NEZAVÍRÁME OČI“

 

Myslet si, že mezi našimi dětmi nejsou drogy je… úsměvné.

Nebát se to řešit… je odvážné!

Nezavírejme oči.

 

Smysl kampaně popisuje Mgr. Petra Nováčková z Centra primární prevence Spektrum, jež kampaň organizuje:  „Cílem kampaně je jasně říct, jak se pozná dobrá škola. Je to škola, kde nikdo nekouří? Nebo je kvalitní škola ta, která nikdy neřešila žádnou obtíž týkající se závislostí? Podle nás je dobrá škola ta, která nezavírá oči nad realitou a k obtížím se staví čelem. Tedy, že je řeší.

První aktivitou kampaně bylo proškolení školních metodiků prevence žďárských škol. Na to navazuje kampaň v médiích ve Žďáře. Při ní je snaha žďárákům sdělit, že při obtížích s kouřením, marihuanou či závislostí na PC je zavírání očí, zametání pod koberec či dělání mrtvého to, co dítěti ubližuje a situaci zhoršuje.

Projekt podporuje Mgr. Renata Horká z pedagogicko- psychologické poradny ve Žďáře nad Sázavou: „Děti, které začínají kouřit, dostanou se k marihuaně, nebo začnou příliš vysedávat u počítače, potřebují naši pomoc. Oni sami se ještě neumí odpovědně rozhodovat a proto je na škole a rodičích, aby takové experimentování jen tak nepřešli a danou situaci řešili. Ať už na škole, v  pedagogicko-psychologické poradně,  adiktologické ambulanci, středisku výchovné péče či v dalších odborných zařízeních a institucích.“

Dalšími aktivitami projektu je výstava „Děti a závislost aneb mě se to netýká“ v knihovně do konce listopadu. Dále se bude ve žďárské knihovně konat beseda s názvem „nezveme si závislost či nemoc do rodiny vlastně sami?“, budou distribuované letáky a probíhat mediální prezentace.

Informace o kampani a řada praktických informací a odkazů je uvedena na webu www.nezavirameoci.kolping.cz a facebooku cpp.spektrum.

Kampaň organizuje Kolpingovo dílo české republiky z.s.

Dítěti nejvíc pomůže odpovědný rodič a odpovědná škola, kteří obtíže řeší.


DEN, KDY JSME SI PŘIPOMNĚLI DŮLEŽITOST PREVENCE A BOJE PROTI RAKOVINĚ PRSU

24. 10. 2018

Dne 17. 10. 2018 jsme se sešli ve škole v růžové barvě, abychom si připomněli, jak je důležitá osvěta týkající se samovyšetření prsů a znalost nejčastějších příznaků, kterými se může rakovina prsu projevit. Všem, kteří se našeho malého projektu aktivně zúčastnili, děkujeme a budeme se těšit na podporu a spolupráci při nějaké z dalších společných akcí :-)


Koláče pro hospic

22. 10. 2018

Ve středu 3. října 2018 se naše škola zapojila do šestého ročníku kampaně „Koláč pro hospic“, který organizovala Oblastní charita Žďár na Sázavou. Formou dobrovolného příspěvku ve výši 40 korun do charitativní kasičky měli lidé možnost přispět na podporu péče o těžce nevyléčitelně nemocné a umírající lidi a získat tak chutný koláč. Každoročními dodavateli krásných a voňavých koláčků byly lokální pekárny ENPEKA a.s. Žďár nad Sázavou   a Pekařství Řečice. Do celé akce se zapojili studenti třetího a čtvrtého ročníku, kteří s velkým nasazením oslovovali obyvatele města a vysvětlovali význam zařízení pro nevyléčitelné pacienty -  hospice. Celá akce byla zdařilá a jsme velmi rádi, že naše škola mohla přispět na dobrou věc. Rozdáno bylo celkem 1 455 koláčů s výtěžkem 66 985 Kč.

PhDr. Václava Holubová


Poděkování za spolupráci při charitativní akci Koláč pro hospic

22. 10. 2018


Dobrý den, paní Holubová,

 chtěla bych Vám a studentům velice poděkovat za spolupráci na již 6. ročníku charitativní akce Koláč pro hospic ve Žďáře na Sázavou. 
Celkový výtěžek byl rekordních 66 985 Kč. Studenti vybrali v ulicích Žďáru nad Sázavou krásných 11 920 Kč. Tyto finance podpoří Domácí hospicovou péči.

 Tisková zpráva: http://zdar.charita.cz/archiv-aktualit/kolac-pro-hospic-vynesl-ve-zdare-temer-67-tisic-korun/

 Těším se na další spolupráci.

 S pozdravem a přáním hezkého dne

 Mgr. et Mgr. Jitka Milčáková
koordinátorka dobrovolníků a Tříkrálové sbírky na území Oblastní charity Žďár nad Sázavou

 


Den otevřených dveří Nemocnice Nové Město na Moravě

27. 9. 2018

V rámci osmdesátého výročí založení nemocnice, naše škola připravila módní přehlídku vývoje uniforem a ochranného pracovního oblečení.  Modely byli naše studentky včetně jednoho chlapce. Vše probíhalo v krásném prostředí novoměstské nemocnice.

 Mgr. Petra Bednářová a Mgr. Dagmar Chvátalová

 


Zharmonizovaní!

11. 9. 2018

Ve dnech 6. a 7. září studentky a studenti 1. L prožili harmonizační kurz. Uspořádán byl v překrásné přírodě Vysočiny – hostil nás penzion Poslední míle na Milovech. Jeho náplní byly především poznávací a teambuildingové hry.

Všichni účastníci kurzu, a to včetně doprovázejících pedagogů, se vrátili se spoustou hezkých zážitků a s dobrým pocitem, že se z dané skupiny podaří udělat skvěle fungující tým.

A ještě z ohlasů studentů:

„Bylo to fajn. Zážitek bylo malování tělem a noční pochod.“

„Malování tělem! Ta modrá barva pak sice nešla smýt, ale bylo to super!“

„Na mokré ponožky a na toaletní papír nikdy nezapomenu… Moc fajn seznámení s prima lidmi.“

„Nevidomost! (pozn. - šátek přes oči v některých hrách)Vodní balonky!“

„Moc se mi to líbilo, zopakoval bych si to.“

M. Mazlová


Sportovně-turistický kurz 2018

6. 9. 2018

Studenti 2. ročníků se tradičně „zocelovali“ na oblíbeném sportovně-turistickém kurzu. Pětidenní akce se konala ve Skleném od 18. do 22. června 2018, kam se většina studentů přesouvala ze Žďáru nad Sázavou. Několik žáků bylo ze zdravotních důvodů osvobozeno.

Náplní kurzu byla cykloturistika, pěší turistika, základy vodáctví (kanoe), jízda na šlapadle, střelba ze vzduchovky, koupání, sportovní hry, orientace v přírodě a mapě, orientační běh a došlo i na stolní hry. Samozřejmostí byl společný táborák. Získané znalosti a dovednosti studenti zúročili v závodech, které je provázely po celých pět dní v rámci „celotáborové“ hry.

Pět dnů jsme prožili bez závažnějších úrazů a kázeňských problémů, k čemuž přispělo kvarteto mých báječných kolegyň. Kurzu se zúčastnilo 35 studentů, kteří absolvovali 110 kilometrů na kole. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se nebáli, často překonali svá vlastní očekávání a svým tempem úspěšně dorazili až zpět před naši školu!

vedoucí kurzu: Mgr. Jiří Bubák


MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ PRVNÍ POMOCI – MLADÉ BŘÍŠTĚ

9. 8. 2018

Dne 20. 6. – 21. 6. jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže první pomoci. Z naší školy bylo vybráno družstvo ve složení – Kopřiva Jan, Stránský Jan, Prombergerová Adéla, Zemanová Veronika  - studenti 1. A. Do soutěže se zapojilo 33 družstev z celé republiky a také družstvo ze Slovenska, Rakouska a Německa. Soutěž probíhala v nádherném prostředí tábora v Mladém Bříšti. Byla dvoudenní. Soutěž byla na 8 stanovištích, kde úkolem soutěžících bylo roztřídit raněné, poskytnout první pomoc, zavolat ZZS, hodnotil se také velitel zásahu, komunikace v družstvu a psychologický přístup k raněným. Stanovitě byla vždy s velkým počtem raněných (hromadná neštěstí) např. dopravní nehoda, popáleniny, komoce, bezvědomí, srdeční zástava dospělého. Naše družstvo složené ze studentů prvního ročníku nebylo tak zkušené, jak třeba jiná družstva, ale o to více zapálené. Co považuji za důležité, je, že jsou obohacené o mnoho zkušeností, které jim tato soutěž dala. Soutěž probíhala v příjemném prostředí, byla výborně zorganizovaná a všem se moc líbila.

Mgr. Radana Nováková

 


Den a noc na Karlštejně

9. 8. 2018

Ve dnech 21. a 22. června třída 1. L absolvovala dvoudenní vlastivědnou exkurzi. První den jsme realizovali pěší túru příjemnou karlštejnskou krajinou, prohlédli jsme si zatopené lomy Velkou a Malou Ameriku. Po návratu do kempu jsme prožili krásný společný večer – nad ohněm jsme si opekli špekáčky, pak se hrálo na kytaru, zpívali jsme, povídali si.

Druhý den jsme měli jako hlavní bod programu prohlídku hradu Karlštejn.

Vlastivědná exkurze nám přinesla spoustu nových poznatků a zážitků. Všichni jsme se domů vrátili v pořádku a velmi spokojeni.

M. Mazlová


Besipáček, Mladý cyklista

10. 5. 2018

Ve spolupráci s Městskou policií Žďár nad Sázavou a BESIP jsme se letos opět podíleli na akcích pro žáky základních škol.

Naši žáci třídy 2. A se svých úkolů zhostili velmi odpovědně, ať šlo o zajištění stanovišť v poskytování první pomoci nebo při pomoci organizace dopravní soutěže.

Děkuji.
Mgr. Dagmar Chvátalová


Přednáška pim. MUDr. Macha na téma Lékaři bez hranic – mise v Sudánu

18. 4. 2018

V pondělí 16. 4. si ve svém nabytém kalendáři primář ARO MUDr. Mach našel čas na přednášku pro naše žáky střední a vyšší školy o své účasti na misi v Sudánu.

Jak hodnotí akci sami žáci?

„Doktor Mach měl přednášku velice zajímavou a moc dobře se poslouchal. Měl vše hezky doprovázené obrázky a tak se do příběhu dalo krásně vžít.“

„Bylo to velmi zajímavé a naučné, moc mě to bavilo, spoustu jsem se toho dozvěděla. Pan primář vykládal moc hezky, fakt věděl, o čem mluví.“

„Přednáška byla zajímavá. Myslím si, že spoustě z nás to vyvolalo různé pocity a přimělo nás to k přemýšlení o plýtvání.“

„Přednáška byla super! Co se týče projevu, stylu prezentace i přínosu pro nás. Po sto letech jsem jednou dával opravdu pozor.“

V obdobném duchu se nesla hodnocení ostatních zúčastněných.

Panu primáři děkujeme.

Mgr. D. Chvátalová (odborná učitelka)Letem sokolím

14. 3. 2018

V polovině března byl zorganizován zájezd do Brna, jehož hlavním cílem bylo zhlédnutí večerního divadelního představení Letem sokolím v Divadle Bolka Polívky. Jednalo se o klauniádu, která diváky nejen pobavila, ale přístupnou formou představila a zdůraznila ideály sokolství a také sílu přátelství.

Představení se všem velmi líbilo.

M. Mazlová


Školní a krajské kolo psychologické olympiády

19. 2. 2018

Jako každý rok, tak i letos se 2. a 3. ročníky zapojily do psychologické olympiády. Tématem letošního roku bylo „Kam kráčíme“.

5. 2. 2018 proběhlo školní kolo psychologické olympiády v prostorách naší jídelny. Osm výherců třídních kol zápolilo o vítězství a postup do krajského kola. A jak to dopadlo?

1. místo: Ondřej Bradáč a Jáchym Fousek (3.A)

2. místo Kateřina Hrnčířová (2.A)

3. místo: Jitka Pokorná (3.A)

Cenu publika získali Jáchym Fousek a Ondřej Bradáč.

 Ondřej Bradáč a Kateřina Hrnčířová naši školu reprezentovali v krajském kole psychologické olympiády v Havlíčkově Brodě. Zde bylo opět osm soutěžících ze zdravotnických škol z kraje Vysočina.

Ondřej Bradáč svým osobitým projevem a zajímavým obsahem práce, na kterém se podílel i Jáchym Fousek zaujal komisi a ta ho určila jako výherce krajského kola.

Ondřej postoupil do celorepublikového kola, které se koná 4. -5. 4. 2018 v Kroměříži a svou prací bude reprezentovat nejenom naši školu, ale i kraj Vysočina.

Jsme na tebe pyšní Ondro a gratulujeme k postupu!

Mgr. Iva Holemářová
(předseda předmětové komise psychologie)


Klání v českém jazyce

7. 2. 2018

Dvě dívky z naší školy se zúčastnily okresního kola olympiády z českého jazyka. A byly  úspěšné. Studentka Andrea Kadlecová (4. L) vybojovala 3. místo, Aneta Ondráčková (2.L) skončila devátá.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

M. Mazlová


Vánoční volejbal

16. 1. 2018

V pátek 22. 12. 2017 proběhl ve žďárské Sokolovně již tradiční vánoční turnaj v odbíjené mezi studenty naší školy.
Svoje družstva do boje vyslala každá třída a tým sestavili stejně jako každý rok i učitelé. Soupeřilo se ve dvou základních skupinách, vítězné týmy postoupily do semifinále a z něj vzešla finálová družstva bojující o vítězství. Pomyslnou zlatou trofej nakonec těsným výsledkem vybojovalo družstvo 4.L, druhou příčku obsadili učitelé a na třetím místě se umístil tým 4.A. Bramborovou medaili získal nováček letošního ročníku, družstvo 1.A.
Turnaj se odehrával v přátelské atmosféře, k vidění byla spousta vynikajících volejbalových zákroků a nakonec si každý z hráčů odnesl zaslouženou odměnu.
S heslem „Sportu zdar a volejbalu zvlášť“ se budeme těšit zase za rok.

Mgr. Monika Kratochvílová


Předvánoční divadlo

3. 1. 2018

V rámci projektu Podpora kultury – 400 let Cervanta zhlédli studenti i učitelé divadelní představení Don Quijote de la mAncha. Divadelní kus byl volně inspirován právě dílem velkého renesančního španělského romanopisce - Cervanta. Šlo o volný sled gagů a veselých scének, velkým pozitivem byla jeho interaktivnost.

Toto představení přispělo k ozvláštnění školní výuky.

M. MazlováZpět