Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Aktuality

Archiv

Rok: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017


Kampaň „NEZAVÍRÁME OČI“

1. 11. 2018

Naše škola je  zapojena do žďárské kampaně „NEZAVÍRÁME OČI“

 

Myslet si, že mezi našimi dětmi nejsou drogy je… úsměvné.

Nebát se to řešit… je odvážné!

Nezavírejme oči.

 

Smysl kampaně popisuje Mgr. Petra Nováčková z Centra primární prevence Spektrum, jež kampaň organizuje:  „Cílem kampaně je jasně říct, jak se pozná dobrá škola. Je to škola, kde nikdo nekouří? Nebo je kvalitní škola ta, která nikdy neřešila žádnou obtíž týkající se závislostí? Podle nás je dobrá škola ta, která nezavírá oči nad realitou a k obtížím se staví čelem. Tedy, že je řeší.

První aktivitou kampaně bylo proškolení školních metodiků prevence žďárských škol. Na to navazuje kampaň v médiích ve Žďáře. Při ní je snaha žďárákům sdělit, že při obtížích s kouřením, marihuanou či závislostí na PC je zavírání očí, zametání pod koberec či dělání mrtvého to, co dítěti ubližuje a situaci zhoršuje.

Projekt podporuje Mgr. Renata Horká z pedagogicko- psychologické poradny ve Žďáře nad Sázavou: „Děti, které začínají kouřit, dostanou se k marihuaně, nebo začnou příliš vysedávat u počítače, potřebují naši pomoc. Oni sami se ještě neumí odpovědně rozhodovat a proto je na škole a rodičích, aby takové experimentování jen tak nepřešli a danou situaci řešili. Ať už na škole, v  pedagogicko-psychologické poradně,  adiktologické ambulanci, středisku výchovné péče či v dalších odborných zařízeních a institucích.“

Dalšími aktivitami projektu je výstava „Děti a závislost aneb mě se to netýká“ v knihovně do konce listopadu. Dále se bude ve žďárské knihovně konat beseda s názvem „nezveme si závislost či nemoc do rodiny vlastně sami?“, budou distribuované letáky a probíhat mediální prezentace.

Informace o kampani a řada praktických informací a odkazů je uvedena na webu www.nezavirameoci.kolping.cz a facebooku cpp.spektrum.

Kampaň organizuje Kolpingovo dílo české republiky z.s.

Dítěti nejvíc pomůže odpovědný rodič a odpovědná škola, kteří obtíže řeší.


Besipáček, Mladý cyklista

10. 5. 2018

Ve spolupráci s Městskou policií Žďár nad Sázavou a BESIP jsme se letos opět podíleli na akcích pro žáky základních škol.

Naši žáci třídy 2. A se svých úkolů zhostili velmi odpovědně, ať šlo o zajištění stanovišť v poskytování první pomoci nebo při pomoci organizace dopravní soutěže.

Děkuji.
Mgr. Dagmar Chvátalová


Přednáška pim. MUDr. Macha na téma Lékaři bez hranic – mise v Sudánu

18. 4. 2018

V pondělí 16. 4. si ve svém nabytém kalendáři primář ARO MUDr. Mach našel čas na přednášku pro naše žáky střední a vyšší školy o své účasti na misi v Sudánu.

Jak hodnotí akci sami žáci?

„Doktor Mach měl přednášku velice zajímavou a moc dobře se poslouchal. Měl vše hezky doprovázené obrázky a tak se do příběhu dalo krásně vžít.“

„Bylo to velmi zajímavé a naučné, moc mě to bavilo, spoustu jsem se toho dozvěděla. Pan primář vykládal moc hezky, fakt věděl, o čem mluví.“

„Přednáška byla zajímavá. Myslím si, že spoustě z nás to vyvolalo různé pocity a přimělo nás to k přemýšlení o plýtvání.“

„Přednáška byla super! Co se týče projevu, stylu prezentace i přínosu pro nás. Po sto letech jsem jednou dával opravdu pozor.“

V obdobném duchu se nesla hodnocení ostatních zúčastněných.

Panu primáři děkujeme.

Mgr. D. Chvátalová (odborná učitelka)Letem sokolím

14. 3. 2018

V polovině března byl zorganizován zájezd do Brna, jehož hlavním cílem bylo zhlédnutí večerního divadelního představení Letem sokolím v Divadle Bolka Polívky. Jednalo se o klauniádu, která diváky nejen pobavila, ale přístupnou formou představila a zdůraznila ideály sokolství a také sílu přátelství.

Představení se všem velmi líbilo.

M. Mazlová


Školní a krajské kolo psychologické olympiády

19. 2. 2018

Jako každý rok, tak i letos se 2. a 3. ročníky zapojily do psychologické olympiády. Tématem letošního roku bylo „Kam kráčíme“.

5. 2. 2018 proběhlo školní kolo psychologické olympiády v prostorách naší jídelny. Osm výherců třídních kol zápolilo o vítězství a postup do krajského kola. A jak to dopadlo?

1. místo: Ondřej Bradáč a Jáchym Fousek (3.A)

2. místo Kateřina Hrnčířová (2.A)

3. místo: Jitka Pokorná (3.A)

Cenu publika získali Jáchym Fousek a Ondřej Bradáč.

 Ondřej Bradáč a Kateřina Hrnčířová naši školu reprezentovali v krajském kole psychologické olympiády v Havlíčkově Brodě. Zde bylo opět osm soutěžících ze zdravotnických škol z kraje Vysočina.

Ondřej Bradáč svým osobitým projevem a zajímavým obsahem práce, na kterém se podílel i Jáchym Fousek zaujal komisi a ta ho určila jako výherce krajského kola.

Ondřej postoupil do celorepublikového kola, které se koná 4. -5. 4. 2018 v Kroměříži a svou prací bude reprezentovat nejenom naši školu, ale i kraj Vysočina.

Jsme na tebe pyšní Ondro a gratulujeme k postupu!

Mgr. Iva Holemářová
(předseda předmětové komise psychologie)


Klání v českém jazyce

7. 2. 2018

Dvě dívky z naší školy se zúčastnily okresního kola olympiády z českého jazyka. A byly  úspěšné. Studentka Andrea Kadlecová (4. L) vybojovala 3. místo, Aneta Ondráčková (2.L) skončila devátá.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

M. Mazlová


Vánoční volejbal

16. 1. 2018

V pátek 22. 12. 2017 proběhl ve žďárské Sokolovně již tradiční vánoční turnaj v odbíjené mezi studenty naší školy.
Svoje družstva do boje vyslala každá třída a tým sestavili stejně jako každý rok i učitelé. Soupeřilo se ve dvou základních skupinách, vítězné týmy postoupily do semifinále a z něj vzešla finálová družstva bojující o vítězství. Pomyslnou zlatou trofej nakonec těsným výsledkem vybojovalo družstvo 4.L, druhou příčku obsadili učitelé a na třetím místě se umístil tým 4.A. Bramborovou medaili získal nováček letošního ročníku, družstvo 1.A.
Turnaj se odehrával v přátelské atmosféře, k vidění byla spousta vynikajících volejbalových zákroků a nakonec si každý z hráčů odnesl zaslouženou odměnu.
S heslem „Sportu zdar a volejbalu zvlášť“ se budeme těšit zase za rok.

Mgr. Monika Kratochvílová


Předvánoční divadlo

3. 1. 2018

V rámci projektu Podpora kultury – 400 let Cervanta zhlédli studenti i učitelé divadelní představení Don Quijote de la mAncha. Divadelní kus byl volně inspirován právě dílem velkého renesančního španělského romanopisce - Cervanta. Šlo o volný sled gagů a veselých scének, velkým pozitivem byla jeho interaktivnost.

Toto představení přispělo k ozvláštnění školní výuky.

M. MazlováZpět