Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Publicita

„PP do škol“ – školní rok 2017/2018

18. 4. 2018

Přes tři sta žáků 8. tříd základních škol proškolily žákyně VOŠZ v poskytování laické první pomoci v rámci projektu „První pomoc do škol“, kterého se naše škola dlouhodobě účastní společně s ČČK.

Jako i v předchozích letech největší zájem byl o neodkladnou resuscitaci a to zejména o její praktický nácvik. Ale zaujalo i praktické procvičování obvazové techniky.

Našim žákyním – lektorkám chci poděkovat za pečlivou přípravu a profesionálně odvedenou práci.

Mgr. Dagmar Chvátalová – garant projektu


Přednáška pim. MUDr. Macha na téma Lékaři bez hranic – mise v Sudánu

18. 4. 2018

V pondělí 16. 4. si ve svém nabytém kalendáři primář ARO MUDr. Mach našel čas na přednášku pro naše žáky střední a vyšší školy o své účasti na misi v Sudánu.

Jak hodnotí akci sami žáci?

„Doktor Mach měl přednášku velice zajímavou a moc dobře se poslouchal. Měl vše hezky doprovázené obrázky a tak se do příběhu dalo krásně vžít.“

„Bylo to velmi zajímavé a naučné, moc mě to bavilo, spoustu jsem se toho dozvěděla. Pan primář vykládal moc hezky, fakt věděl, o čem mluví.“

„Přednáška byla zajímavá. Myslím si, že spoustě z nás to vyvolalo různé pocity a přimělo nás to k přemýšlení o plýtvání.“

„Přednáška byla super! Co se týče projevu, stylu prezentace i přínosu pro nás. Po sto letech jsem jednou dával opravdu pozor.“

V obdobném duchu se nesla hodnocení ostatních zúčastněných.

Panu primáři děkujeme.

Mgr. D. Chvátalová (odborná učitelka)Z halové kopané se vracíme šestí

26. 3. 2018

Po delším čase se na sportovní akci školy vydala chlapecká reprezentace. Zdravka v konkurenci sedmi středoškolských týmů ze Žďáru nad Sázavou skončila na halové kopané šestá, když v systému každý s každým porazila Střední školu gastronomickou 9:0. Před ostatními družstvy se musela sklonit a postup jí unikl.

Mgr. Jiří Bubák

 


Letem sokolím

14. 3. 2018

V polovině března byl zorganizován zájezd do Brna, jehož hlavním cílem bylo zhlédnutí večerního divadelního představení Letem sokolím v Divadle Bolka Polívky. Jednalo se o klauniádu, která diváky nejen pobavila, ale přístupnou formou představila a zdůraznila ideály sokolství a také sílu přátelství.

Představení se všem velmi líbilo.

M. Mazlová


Poděkování

28. 2. 2018

Dobrý den,
Vaše studentky slečny Špinarová a Peřinová u nás v MŠ připravily poutavou besedu o zdraví, prevenci nemocí a úrazů, v praktické části si děti vyzkoušely poslech  srdce a obvazování. Děkujeme za spolupráci a posílám pár fotek ke shlédnutí.                     

S pozdravem za MŠ Pohádka Žďár nad Sázavou Ondráčková Radmila
 

Školní a krajské kolo psychologické olympiády

19. 2. 2018

Jako každý rok, tak i letos se 2. a 3. ročníky zapojily do psychologické olympiády. Tématem letošního roku bylo „Kam kráčíme“.

5. 2. 2018 proběhlo školní kolo psychologické olympiády v prostorách naší jídelny. Osm výherců třídních kol zápolilo o vítězství a postup do krajského kola. A jak to dopadlo?

1. místo: Ondřej Bradáč a Jáchym Fousek (3.A)

2. místo Kateřina Hrnčířová (2.A)

3. místo: Jitka Pokorná (3.A)

Cenu publika získali Jáchym Fousek a Ondřej Bradáč.

 Ondřej Bradáč a Kateřina Hrnčířová naši školu reprezentovali v krajském kole psychologické olympiády v Havlíčkově Brodě. Zde bylo opět osm soutěžících ze zdravotnických škol z kraje Vysočina.

Ondřej Bradáč svým osobitým projevem a zajímavým obsahem práce, na kterém se podílel i Jáchym Fousek zaujal komisi a ta ho určila jako výherce krajského kola.

Ondřej postoupil do celorepublikového kola, které se koná 4. -5. 4. 2018 v Kroměříži a svou prací bude reprezentovat nejenom naši školu, ale i kraj Vysočina.

Jsme na tebe pyšní Ondro a gratulujeme k postupu!

Mgr. Iva Holemářová
(předseda předmětové komise psychologie)


Lyžařský kurz 2018

14. 2. 2018

Po roce jsme opět zamířili s prvními ročníky za sněhem „do hor“. Co na tom, že Tři Studně jsou za humny. Když je zima, jak má být, je plno sněhu všude kolem a pokud do toho zasvítí sluníčko a jsou krásné stopy… Ale zima nějak letos ne a ne přijít, sněhu málo, takže jsme trochu paběrkovali.

Ještěže máme fryšavský ledovec, kde se dá lyžovat i v těch nejhorších podmínkách. Radovali se všichni, kterým pohyb v přírodě s lyžemi na nohou nevadí. Bohužel nám lyžařskou pohodu pokazila obleva s deštěm. A tak přišel na řadu plán B, kdy jsme se vžili do role našich biatlonistů a brázdili trasy ve Vysočina Aréně u Nového Města. A na Harusáku je sníh až do jara. A – vrátili jsme se všichni spokojení ! … Takže zase za rok …

Mgr. Monika Kratochvílová


Florbalistky skončily v okrese druhé

9. 2. 2018

Dívčí florbalová jedenáctka bojovala ve středu 7. února o postup do krajského kola. Mezi okresní smetánku se kvalifikovaly Gymnázium ZR, Průmyslová škola ZR, Gymnázium Velké Meziříčí a naše škola. V této konkurenci dívky obsadily 2. místo.
Tým Zdravky nejdříve bez problémů porazil Průmyslová školu 3:0 (Mazourková 2, Stejskalová). Ve druhém klání dlouho nemohl prostřelit brankářku Velkého Meziříčí, což se až čtyři minuty před koncem povedlo Juračkové a dívky v zelených dresech slavily hubenou výhru 1:0.
Rozhodující bylo podle očekávání střetnutí s Gymnáziem ZR, které se opírá o služby reprezentační brankářky Holemářové (ano, čtete správně, dcery naší p. učitelky). „Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že potřebujeme vyhrát. Gympl měl během turnaje o jednu branku lepší skóre, a tak by nám remíza nestačila. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší a naši převahu zužitkovala Pečínková. Vedení 1:0 nám ale dlouho nevydrželo. Gymnázium otočilo, ale Pečínková srovnala na 2:2. V závěru jsme hráli zbytečné oslabení, potřebovali jsme skórovat, vsadili jsme na ofenzivní kartu a soupeřky nás za to potrestaly. Porážka 2:3 už ale nic neřešila, Holemářová nás vychytala a my brali stříbrné medaile,“ líčí Jiří Bubák a k turnaji dodává: „Na postup jsme měli, bohužel nás limitovaly zdravotní problémy tří dívek, hlavně Mazourková mohla hrát po koňaru ve druhém zápase jen na půl plynu. A hodně toho pochytala Holemářová. Celkově máme za sebou čtyři turnaje, holky se postupně sehrály, florbalem se bavily, měl jsem z nich skvělý pocit. Už se těším na příští rok!“

Mgr. Jiří Bubák


Klání v českém jazyce

7. 2. 2018

Dvě dívky z naší školy se zúčastnily okresního kola olympiády z českého jazyka. A byly  úspěšné. Studentka Andrea Kadlecová (4. L) vybojovala 3. místo, Aneta Ondráčková (2.L) skončila devátá.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

M. Mazlová


PODĚKOVÁNÍ - projekt První pomoc do škol, šk. rok 2017/2018

7. 2. 2018

PODĚKOVÁNÍ


Florbalistky vyhrály okrskové kolo

26. 1. 2018

Dívčí florbalový tým žďárské Zdravky potvrdil roli jednoho z favoritů turnaje. V okrskovém kole zvládl těžký los (Anetko, děkujeme) a po dvou výhrách 3:2 (Bigy Žďár, SPŠ Žďár) vyhrál skupinu B. V semifinále se střetl s druhým týmem skupiny B, Obchodní školu holky smetly 10:0 a zajistily si postup do okresního kola, které se uskuteční ve středu 7. února ve žďárské hale na Bouchalkách.

„Holky mi udělaly radost, bylo na nich vidět, že jim předchozí dva turnaje hrozně pomohly, sehrály se a hlavně nedělají zbytečné chyby. Z florbalu mají radost, baví je a na hřišti bojuje jedna za druhou. Na turnaji se finále nehrálo, protože postupovaly tři týmy z šesti, ale jelikož jsme druhého finalistu (Průmyslovou školu) porazili ve skupině, turnaj jsme de facto vyhráli,“ těší Jiřího Bubáka.

Mgr. Jiří Bubák

 


Z Jihlavy jsme přivezly pohár a medaile

23. 1. 2018

Jedenáct dívek reprezentovalo školu na krajském kole turnaje KB Florbal Chalenge, který pořádá Česká florbalová unie. Vítězky okresních kol bojovaly v Jihlavě o postup na republikové finále, jež se uskuteční v pražské O2 aréně, takže opravdu bylo o co hrát.

Po cestě zasněženou Vysočinou jsme dorazily do Jihlavy na poslední chvíli a zatímco domácí Jihlavanky už byly v provozní teplotě, Zdravka k ní měla při úvodním buly hodně daleko. Přesto jsme s pozdějšími vítězkami turnaje odehrály vyrovnané utkání, prohrály jsme 4:6, když se o všechny branky postarala Lucie Mazourková.

Ve druhém utkání jsme jednoznačně přehrály OAHŠ Třebíč (7:0), střelecky se tentokrát činila pětigólová Anežka Juračková. V posledním zápase jsme bojovaly o stříbro s Gymnáziem Chotěboř, po slibném začátku (2:0) se soupeřky začaly trefovat do černého a naše děvčata si zbytečně přestala věřit. Výsledkem byla porážka 3:9 a krásné bronzové medaile.

Tímto pro nás ale florbalová sezona nekončí, už příští týden se rozjíždí tradiční okrsková kola (dívky 25. 1., chlapci 1. 2.) od Asociace školních sportovních klubů. Sportu zdar, florbalu zvlášť!

Mgr. Monika Kratochvílová

 


Vánoční volejbal

16. 1. 2018

V pátek 22. 12. 2017 proběhl ve žďárské Sokolovně již tradiční vánoční turnaj v odbíjené mezi studenty naší školy.
Svoje družstva do boje vyslala každá třída a tým sestavili stejně jako každý rok i učitelé. Soupeřilo se ve dvou základních skupinách, vítězné týmy postoupily do semifinále a z něj vzešla finálová družstva bojující o vítězství. Pomyslnou zlatou trofej nakonec těsným výsledkem vybojovalo družstvo 4.L, druhou příčku obsadili učitelé a na třetím místě se umístil tým 4.A. Bramborovou medaili získal nováček letošního ročníku, družstvo 1.A.
Turnaj se odehrával v přátelské atmosféře, k vidění byla spousta vynikajících volejbalových zákroků a nakonec si každý z hráčů odnesl zaslouženou odměnu.
S heslem „Sportu zdar a volejbalu zvlášť“ se budeme těšit zase za rok.

Mgr. Monika Kratochvílová


Šachisté zůstali pod stupni vítězů

12. 1. 2018

Čtyři studenti SZŠ Žďár reprezentovali školu na okresním kole v šachu. Každý během turnaje odehrál sedm zápasů a cenné zkušenosti se budou všem v příštích letech hodit. V konkurenci dvanácti týmů jsme obsadili 7. příčku. „Měli jsme velmi mladé družstvo, na podobné šachové akci byli všichni vůbec poprvé, a tak jsme hlavně nasávali atmosféru a sbírali zkušenosti. Královskou hru je potřeba neustále trénovat, máme co zlepšovat. Všem čtyřem chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy a těším se zase za rok,“ okomentoval turnaj Jiří Bubák.

Mgr. Jiří Bubák

 


Návštěva Domu klidného stáří

3. 1. 2018

Dne 21. 12. žáci 2. A navštívili DKS Žďár nad Sázavou s pásmem koled. Návštěva proběhla ve velmi přátelské atmosféře k všestranné spokojenosti.

Mgr. Iva Coufalová


Předvánoční divadlo

3. 1. 2018

V rámci projektu Podpora kultury – 400 let Cervanta zhlédli studenti i učitelé divadelní představení Don Quijote de la mAncha. Divadelní kus byl volně inspirován právě dílem velkého renesančního španělského romanopisce - Cervanta. Šlo o volný sled gagů a veselých scének, velkým pozitivem byla jeho interaktivnost.

Toto představení přispělo k ozvláštnění školní výuky.

M. Mazlová


Florbalistky vybojovaly postup do Jihlavy

19. 12. 2017

Turnaj středních škol KB Florbal Challenge, který pořádá Česká florbalová unie, se stal kořistí studentek Střední zdravotnické školy Žďár nad Sázavou. "Holky si před turnajem moc nevěřily, díky brankám produktivní Lucky Mazourkové jim ale postupně rostlo sebevědomí. Dokázaly si, že když podají zodpovědný výkon v obraně, jsou schopné vítězit i vyšším rozdílem. Postupně porazily žďárské Bigy, Gymnázium Velké Meziříčí i SOŠ Bystřice a nakonec celý turnaj ovládly. Zajistily si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 17. ledna v Jihlavě. Doufám, že se všechny přes Vánoce uzdraví a ještě rozšíříme sestavu na jedenáct hráček, abychom mohli v krajském městě točit dvě pětky," říká Jiří Bubák. 

Mgr. Jiří Bubák

VÝSLEDKY TURNAJE

 


Školení a praktický nácvik první pomoci

14. 12. 2017

Dne 1. 12. 2017 naše škola zrealizovala pro zaměstnance PKS Žďár nad Sázavou školení a praktický nácvik první pomoci. Zaměstnanci byla akce hodnocena kladně a jejich přístup k plnění jednotlivých úkolů byl zodpovědný.

Mgr. Petra Bednářová, Mgr. Věra Zapletalová


Škola plná andělů

13. 12. 2017

Čas předvánoční nám ozvláštnila výtvarná soutěž Škola plná andělů.  Soutěžit mohli jednotlivci i skupiny ze všech tříd SZŠ se svými anděly, jež byli vlastnoručně vyrobeni z nejrůznějších materiálů.

O tom, který anděl se nejvíce líbí, rozhodli studenti, učitelé i ostatní pracovníci školy. Nejvíce jejich hlasů získal anděl Simony Brožové (3. A), druhé místo patří andělské skupince vytvořené Karlou Navrátilovou (1. L), na pomyslnou bronzovou příčku se snesl anděl Elišky Musilové  (1.L).

Výhercům srdečně blahopřejeme!  V této soutěži však není poražených, a proto také všem ostatním soutěžícím děkujeme a přejeme, ať se v nich (nejen) v době předvánoční a vánoční rozhostí andělská nálada!

M. Mazlová


Okresní kolo středních škol - volejbal dívky

8. 12. 2017

Volejbalové družstvo dívek bojovalo ve čtvrtek 7. prosince ve žďárské hale na Bouchalkách v okresním kole středních škol o postup do krajského kola. Na turnaj se sjelo sedm škol, holky v průběhu turnaje podlehly oběma žďárským gymnáziím a skončily na 3. místě.
Dívky zanechaly na palubovce velmi dobrý dojem, bohužel to na kompletní volejbalové týmy obou gymnázií nestačilo. Přesto si zakřepčily s pohárem!

Díky za perfektní reprezentaci školy a krásný zážitek :)

Mgr. Jiří Bubák


OPĚT BYL MIKULÁŠ ZA NEMOCNÝMI

7. 12. 2017

Jako každý rok i letos se žáci těšili na mikulášskou obchůzku v nemocnici.  V pěkných maskách rozdávali balíčky a úsměvy po všech odděleních. Mnoho nemocných si zavzpomínalo na dětská léta a v paměti hledali básničky a písničky spojené s tímto krásným obdobím. Největší radost byla nejen na dětském oddělení, kde děti společně s rodiči vítali Mikuláše, anděla a báli se čertů, ale také mezi seniory.  Tam  obavu z čertů vystřídalo dojetí a radost z milé návštěvy.

Mgr. Pavlína Lysá


Soutěž Piškvorky

4. 12. 2017

Dne 10. 11. 2017 se uskutečnilo oblastní kolo soutěže ve hře piškvorky na Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou.
Tohoto kola se zúčastnil i tým z naší školy. Pod názvem „ZDRAVKA“ naši školu reprezentovali Martin Nedbal (4.L), Ivona Lahodná (4.L), Lucie Žilková (4.L), Aneta Tegzová (1.L) a Aneta Řádková (1.A).
Soutěž proběhla v pěkné atmosféře, naši žáci postoupili mezi osm nejlepších týmů. A pouze jeden bod scházel k tomu, abychom se probojovali mezi čtyři týmy, které bojovaly o medaile.

Mgr. Jana Sehnalová


V chlapeckém basketu jsme skončili šestí

27. 11. 2017

Okresní kolo v basketbale chlapců nám příliš radosti neudělalo. Devět reprezentantů Zdravky na soupeře nestačilo, prohrálo všechny tři zápasy a obsadilo konečné 6. místo.

Kluci viděli, že se v tělocviku neučí některé věci jen tak pro nic za nic. Bojovnost jim ale nechyběla a během turnaje předvedli několik světlých momentů. Nejlepším střelcem týmu se stal Jakub Šorm.

Mgr. Jiří Bubák


FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ

24. 11. 2017

9. 11. 2017 se opět konal v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou Festival vzdělávání. Letošního ročníku se zúčastnilo 80 škol ze všech koutů republiky.  Stejně jako v loňském roce mimo nabídky škol zde zájemci mohli navštívit i stánky firem Žďáru nad Sázavou, které zajištěnou autobusovou dopravou převáželi zájemce do svých firem k návštěvě provozu.

Naši školu zastupovali žáci ze zdravotnického lycea i zdravotnického asistenta. Podávali informace o možnosti studia nejen na SZŠ, ale i na VOŠZ. Měřili TK, seznamovali s vystavenými modely orgánů lidského těla a odpovídali na dotazy.

Souběžně s propagací v DK probíhal na naší škole i den otevřených dveří. Mnoho zájemců společně s rodiči si prohlédlo nově zrekonstruované prostory naší školy.

Zájem o naši školu byl velmi příjemný. O studium se zajímali chlapci i dívky.

 Mgr. Pavlína Lysá


Dívky skončily na basketu třetí!

16. 11. 2017

Okresní kolo v basketbalu dívek přilákalo do sportovní haly na Bouchalkách čtyři družstva. Naše sestava ve složení Žáková, Vrbasová, Mazourková, Keclíková, Marešová, Večeřová a Elznicová si brousila zuby na třetí místo. Do turnaje vstoupila porážkou od Gymnázia Žďár 12:40. Ve druhém těžkém měření s BIGY (9:34) jsme v poločase drželi přijatelný výsledek 2:7, ale druhá půle patřila jednoznačně soupeřkám. Koncentrace všech sedmi statečných se od začátku dne upínala na souboj o bronz. Proti bystřickému gymnáziu začaly holky skvěle, rychle si vypracovaly dvouciferné vedení a v naprostém klidu si poslední zápas užily. Zvítězily 39:8. Nejvíce bodů obstarala trojice Keclíková, Mazourková, Žáková. Velký dík patří celému družstvu za bojovnost a perfektní sportovní den.

Mgr. Jiří Bubák

 


Pečínková převzala trofej v přímém přenosu ČT Sport

15. 11. 2017

Vítězem 53. ročníku ankety ČEZ Král cyklistiky 2017 se po zásluze stal dráhový reprezentant Tomáš Bábek z Dukly Brno. V přímém přenosu České televize vysílaného z areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech skončil na druhém místě biker Jaroslav Kulhavý a třetí juniorský mistr světa Daniel Babor. Na pódium mezi českou elitu zamířila i naše studentka Alžběta Pečínková, která se jako benjamínek mezi oceněnými ženami stala vítězkou kategorie Trial.

Patnáctiletá studentka z 1. A, která loni vyhrála v této technicky náročné cyklistické disciplíně mistrovství světa, letos dosáhla na titul vicemistryně světa ze světových her mládeže v kategorii girls. Kategorie trial byla vyhlášena společně s horskými koly, a tak se mladá naděje české cyklistiky potkala na pódiu s olympijským vítězem a mistrem světa Jaroslavem Kulhavým.

Příští rok Bětku čeká sezona mezi dospělými ženami v kategorii women elite.

 

Výsledky ankety Král cyklistiky 2017

Vítězové jednotlivých kategorií:

Král cyklistiky: Tomáš Bábek

Silnice: Nikola Nosková

Horská kola: Jaroslav Kulhavý

Cyklokros: Kateřina Nash

Sálová cyklistika: Ondřej Hanzlíček, Radek Jančík

Handicapovaní: Ivo Koblasa

Bikros: Romana Labounková

Dráha: Tomáš Bábek

Trial: Alžběta Pečínková

Junior: Daniel Babor

Cena fair play: Jiří Ježek

Síň slávy: Miloš Fišera


Projekt „Kraje pro bezpečný internet“

13. 11. 2017

V úterý 31. 10. 2017 byl uzavřen soutěžní kvíz pro děti a studenty, do něhož se také zapojili naši studenti střední školy.

V průběhu měsíce září a října studenti absolvovali e-learningový kurz v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“. Záštitu nad tímto projektem má Asociace krajů České republiky a Národní centrum kybernetické bezpečnosti. Témata osmi letošních lekcí, které kraje pro žáky připravily, se netýkala jen bezpečnosti na internetu, ale zahrnovala také problematiku sociálních sítí, kyberšikany a dalších aktuálních témat, jež s informačními technologiemi souvisí.

V jednotlivých krajích proběhne losování o věcné věci. Našim žákům, kteří úspěšně absolvovali soutěžní kvíz, přejeme při nadcházejícím losování hodně štěstí.

Kromě kurzů pro děti a studenty se mohou do tohoto projektu zapojit i rodiče a veřejnost. Je zde pro ně připraveno sedmnáct neméně zajímavých témat. Získané znalosti si na závěr mohou rovněž ověřit v soutěžním kvízu. Pokud v něm uspějí, získají na závěr Osvědčení o absolvování e-learningového kurzu pro rodiče a veřejnost.

Mgr. Hana Kosková


K. H. Borovský v Havlíčkově Borové a Havlíčkově Brodě

9. 11. 2017

Studentky a studenti II. ročníků se v doprovodu pedagogického dozoru zúčastnili jednodenní exkurze. Jejím cílem bylo přiblížit jak životní osudy, názory, tak také novinářské a literární působení významné osobnosti českého národního obrození - K. H. Borovského.

Prvním bodem exkurze byla návštěva rodného domu K. H. Borovského v Borové u Přibyslavi, kde jsme si nejdříve vyslechli přednášku o této významné osobnosti. Informováni jsme byli také o Havlíčkově dceři Zdeňce a jejích životních osudech.

Následně jsme si individuálně prohlédli vystavené exponáty, měli jsme také možnost zakoupit si upomínkové předměty. Průvodkyně nám také předala některé tištěné materiály o Havlíčkově životě a působení v českém státě a také informace o pramenech k tomuto tématu. Prošli jsme se také k borovskému kostelíčku a ocenili krásný výhled do okolí.

Pak jsme se vydali do Havlíčkova Brodu, kde jsme si prohlédli Havlíčkův dům. Zde nám průvodce nejdříve přiblížil vystavené exponáty, vysvětlil i vznik  tzv. havlíčkovského kultu, který vznikl po Havlíčkově smrti.

Součástí Muzea byla též také expozice nazvaná Móda a odívání na Havlíčkobrodsku od 18. stol. do současnosti. Studenti si prohlédli i tyto vystavené exponáty.

Studenti i vyučující zhodnotili exkurzi jako zdařilou.

M. Mazlová


Okresní kolo v basketbale

8. 11. 2017

Družstvo Střední zdravotnické školy se v úterý 7. listopadu představilo na okresním kole v basketbale 3x3. Naše dívky dokázaly, že se v populární hře tří proti třem na jeden koš umí poprat s konkurencí a obsadily ve velmi dobré streetbalové konkurenci 4. místo. Díky za vzornou reprezentaci školy.  

Mgr. Jiří Bubák

 


EVROPSKÉ TÓNY PRO BEZPEČÍ NA SILNICÍCH

7. 11. 2017

V loňském školním roce se žáci druhých ročníků zúčastnili programu primární prevence – Evropské tóny pro bezpečí na silnicích. Program měl dva bloky. V prvním setkání se žáci zabývali riziky při dopravě a chování v silničním provozu. Byly použity aktivizační metody principu Gestalt psychoterapie.
V rámci druhého setkání proběhla kreativní tvorba osvětových materiálů pro mezinárodní soutěž. Edukační materiál má sloužit k prevenci rizikového chování v silniční dopravě. Za tuto spolupráci byl škole udělen Certifikát za aktivní přístup ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Mgr. Petra Bednářová


Neviditelná výstava v Praze

31. 10. 2017

Studenti 4. L se ve středu 25. 10. 2017 zúčastnili interaktivního cestování do neviditelného světa, kde se ve tmě tmoucí pokoušeli orientovat pouze podle hmatu, zvuku a vůní.
Všichni jsme si uvědomili, že očima získáváme nejvíce informací, že život bez zraku posiluje ostatní smysly.
Díky této dobrodružné hodinové prohlídce jsme si odvezli mnoho poznatků a i příjemných zážitků.

Mgr. Radana Nováková


Archiv