Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Publicita

Okresní kolo ve stolním tenise

6. 11. 2018

V pátek 2. listopadu se tři studenti SZŠ zúčastnili okresního kola ve stolním tenise chlapců. Z osmi škol obsadili ve žďárské herně u zimního stadionu poslední příčku. „Naše umístění vypadá špatně, ale výkony jednotlivců už tak zlé nebyly. Ping-pong hrát umí, kluci jen narazili na lepší hráče,“ zhodnotil akci Jiří Bubák.


Kampaň „NEZAVÍRÁME OČI“

1. 11. 2018

Naše škola je  zapojena do žďárské kampaně „NEZAVÍRÁME OČI“

 

Myslet si, že mezi našimi dětmi nejsou drogy je… úsměvné.

Nebát se to řešit… je odvážné!

Nezavírejme oči.

 

Smysl kampaně popisuje Mgr. Petra Nováčková z Centra primární prevence Spektrum, jež kampaň organizuje:  „Cílem kampaně je jasně říct, jak se pozná dobrá škola. Je to škola, kde nikdo nekouří? Nebo je kvalitní škola ta, která nikdy neřešila žádnou obtíž týkající se závislostí? Podle nás je dobrá škola ta, která nezavírá oči nad realitou a k obtížím se staví čelem. Tedy, že je řeší.

První aktivitou kampaně bylo proškolení školních metodiků prevence žďárských škol. Na to navazuje kampaň v médiích ve Žďáře. Při ní je snaha žďárákům sdělit, že při obtížích s kouřením, marihuanou či závislostí na PC je zavírání očí, zametání pod koberec či dělání mrtvého to, co dítěti ubližuje a situaci zhoršuje.

Projekt podporuje Mgr. Renata Horká z pedagogicko- psychologické poradny ve Žďáře nad Sázavou: „Děti, které začínají kouřit, dostanou se k marihuaně, nebo začnou příliš vysedávat u počítače, potřebují naši pomoc. Oni sami se ještě neumí odpovědně rozhodovat a proto je na škole a rodičích, aby takové experimentování jen tak nepřešli a danou situaci řešili. Ať už na škole, v  pedagogicko-psychologické poradně,  adiktologické ambulanci, středisku výchovné péče či v dalších odborných zařízeních a institucích.“

Dalšími aktivitami projektu je výstava „Děti a závislost aneb mě se to netýká“ v knihovně do konce listopadu. Dále se bude ve žďárské knihovně konat beseda s názvem „nezveme si závislost či nemoc do rodiny vlastně sami?“, budou distribuované letáky a probíhat mediální prezentace.

Informace o kampani a řada praktických informací a odkazů je uvedena na webu www.nezavirameoci.kolping.cz a facebooku cpp.spektrum.

Kampaň organizuje Kolpingovo dílo české republiky z.s.

Dítěti nejvíc pomůže odpovědný rodič a odpovědná škola, kteří obtíže řeší.


DEN, KDY JSME SI PŘIPOMNĚLI DŮLEŽITOST PREVENCE A BOJE PROTI RAKOVINĚ PRSU

24. 10. 2018

Dne 17. 10. 2018 jsme se sešli ve škole v růžové barvě, abychom si připomněli, jak je důležitá osvěta týkající se samovyšetření prsů a znalost nejčastějších příznaků, kterými se může rakovina prsu projevit. Všem, kteří se našeho malého projektu aktivně zúčastnili, děkujeme a budeme se těšit na podporu a spolupráci při nějaké z dalších společných akcí :-)


Koláče pro hospic

22. 10. 2018

Ve středu 3. října 2018 se naše škola zapojila do šestého ročníku kampaně „Koláč pro hospic“, který organizovala Oblastní charita Žďár na Sázavou. Formou dobrovolného příspěvku ve výši 40 korun do charitativní kasičky měli lidé možnost přispět na podporu péče o těžce nevyléčitelně nemocné a umírající lidi a získat tak chutný koláč. Každoročními dodavateli krásných a voňavých koláčků byly lokální pekárny ENPEKA a.s. Žďár nad Sázavou   a Pekařství Řečice. Do celé akce se zapojili studenti třetího a čtvrtého ročníku, kteří s velkým nasazením oslovovali obyvatele města a vysvětlovali význam zařízení pro nevyléčitelné pacienty -  hospice. Celá akce byla zdařilá a jsme velmi rádi, že naše škola mohla přispět na dobrou věc. Rozdáno bylo celkem 1 455 koláčů s výtěžkem 66 985 Kč.

PhDr. Václava Holubová


Poděkování za spolupráci při charitativní akci Koláč pro hospic

22. 10. 2018


Dobrý den, paní Holubová,

 chtěla bych Vám a studentům velice poděkovat za spolupráci na již 6. ročníku charitativní akce Koláč pro hospic ve Žďáře na Sázavou. 
Celkový výtěžek byl rekordních 66 985 Kč. Studenti vybrali v ulicích Žďáru nad Sázavou krásných 11 920 Kč. Tyto finance podpoří Domácí hospicovou péči.

 Tisková zpráva: http://zdar.charita.cz/archiv-aktualit/kolac-pro-hospic-vynesl-ve-zdare-temer-67-tisic-korun/

 Těším se na další spolupráci.

 S pozdravem a přáním hezkého dne

 Mgr. et Mgr. Jitka Milčáková
koordinátorka dobrovolníků a Tříkrálové sbírky na území Oblastní charity Žďár nad Sázavou

 


Den otevřených dveří Nemocnice Nové Město na Moravě

27. 9. 2018

V rámci osmdesátého výročí založení nemocnice, naše škola připravila módní přehlídku vývoje uniforem a ochranného pracovního oblečení.  Modely byli naše studentky včetně jednoho chlapce. Vše probíhalo v krásném prostředí novoměstské nemocnice.

 Mgr. Petra Bednářová a Mgr. Dagmar Chvátalová

 


Zharmonizovaní!

11. 9. 2018

Ve dnech 6. a 7. září studentky a studenti 1. L prožili harmonizační kurz. Uspořádán byl v překrásné přírodě Vysočiny – hostil nás penzion Poslední míle na Milovech. Jeho náplní byly především poznávací a teambuildingové hry.

Všichni účastníci kurzu, a to včetně doprovázejících pedagogů, se vrátili se spoustou hezkých zážitků a s dobrým pocitem, že se z dané skupiny podaří udělat skvěle fungující tým.

A ještě z ohlasů studentů:

„Bylo to fajn. Zážitek bylo malování tělem a noční pochod.“

„Malování tělem! Ta modrá barva pak sice nešla smýt, ale bylo to super!“

„Na mokré ponožky a na toaletní papír nikdy nezapomenu… Moc fajn seznámení s prima lidmi.“

„Nevidomost! (pozn. - šátek přes oči v některých hrách)Vodní balonky!“

„Moc se mi to líbilo, zopakoval bych si to.“

M. Mazlová


Sportovně-turistický kurz 2018

6. 9. 2018

Studenti 2. ročníků se tradičně „zocelovali“ na oblíbeném sportovně-turistickém kurzu. Pětidenní akce se konala ve Skleném od 18. do 22. června 2018, kam se většina studentů přesouvala ze Žďáru nad Sázavou. Několik žáků bylo ze zdravotních důvodů osvobozeno.

Náplní kurzu byla cykloturistika, pěší turistika, základy vodáctví (kanoe), jízda na šlapadle, střelba ze vzduchovky, koupání, sportovní hry, orientace v přírodě a mapě, orientační běh a došlo i na stolní hry. Samozřejmostí byl společný táborák. Získané znalosti a dovednosti studenti zúročili v závodech, které je provázely po celých pět dní v rámci „celotáborové“ hry.

Pět dnů jsme prožili bez závažnějších úrazů a kázeňských problémů, k čemuž přispělo kvarteto mých báječných kolegyň. Kurzu se zúčastnilo 35 studentů, kteří absolvovali 110 kilometrů na kole. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se nebáli, často překonali svá vlastní očekávání a svým tempem úspěšně dorazili až zpět před naši školu!

vedoucí kurzu: Mgr. Jiří Bubák


MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ PRVNÍ POMOCI – MLADÉ BŘÍŠTĚ

9. 8. 2018

Dne 20. 6. – 21. 6. jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže první pomoci. Z naší školy bylo vybráno družstvo ve složení – Kopřiva Jan, Stránský Jan, Prombergerová Adéla, Zemanová Veronika  - studenti 1. A. Do soutěže se zapojilo 33 družstev z celé republiky a také družstvo ze Slovenska, Rakouska a Německa. Soutěž probíhala v nádherném prostředí tábora v Mladém Bříšti. Byla dvoudenní. Soutěž byla na 8 stanovištích, kde úkolem soutěžících bylo roztřídit raněné, poskytnout první pomoc, zavolat ZZS, hodnotil se také velitel zásahu, komunikace v družstvu a psychologický přístup k raněným. Stanovitě byla vždy s velkým počtem raněných (hromadná neštěstí) např. dopravní nehoda, popáleniny, komoce, bezvědomí, srdeční zástava dospělého. Naše družstvo složené ze studentů prvního ročníku nebylo tak zkušené, jak třeba jiná družstva, ale o to více zapálené. Co považuji za důležité, je, že jsou obohacené o mnoho zkušeností, které jim tato soutěž dala. Soutěž probíhala v příjemném prostředí, byla výborně zorganizovaná a všem se moc líbila.

Mgr. Radana Nováková

 


Den a noc na Karlštejně

9. 8. 2018

Ve dnech 21. a 22. června třída 1. L absolvovala dvoudenní vlastivědnou exkurzi. První den jsme realizovali pěší túru příjemnou karlštejnskou krajinou, prohlédli jsme si zatopené lomy Velkou a Malou Ameriku. Po návratu do kempu jsme prožili krásný společný večer – nad ohněm jsme si opekli špekáčky, pak se hrálo na kytaru, zpívali jsme, povídali si.

Druhý den jsme měli jako hlavní bod programu prohlídku hradu Karlštejn.

Vlastivědná exkurze nám přinesla spoustu nových poznatků a zážitků. Všichni jsme se domů vrátili v pořádku a velmi spokojeni.

M. Mazlová


PROJEKTOVÝ DEN – TAKTICKÉ CVIČENÍ – TAKTICKÁ PRVNÍ POMOC PŘI MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍCH

6. 6. 2018

V pondělí 28. 5. 2018 se žáci prvních, druhých, třetích ročníků a pedagogický i nepedagogický personál školy zúčastnili školení ve zvládání taktické první pomoci při mimořádných událostech. Agentura ProgressRescue z Jihlavy připravila program pro žáky, kde si na stanovištích zkoušeli zavádět nosní vzduchovod, turniketem zastavovat masivní krvácení, přepravu osob na improvizovaných nosítkách, udržování tepelného komfortu za pomoci termoizolační folie, střelbu na cíl. Pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci školy získali informace k organizaci žáků při mimořádných událostech. Školení bylo zajímavou formou alternativní výuky.

Mgr. Pavlína Lysá

Pozn.: více fotodokumentace naleznete na <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmedia%2Fset%2F%3Fset%3Da.910402282475769.1073741914.177379422444729%26type%3D3&width=500" width="500" height="650" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>


Praha

10. 5. 2018

V rámci předmětů Český jazyk a literatura a Ošetřovatelství byla zrealizována dvoudenní exkurze do hlavního města Prahy.

Program prvního dne exkurze zahrnoval mj. návštěvu Neviditelné výstavy, kde jsme si mohli vyzkoušet, jaký je svět bez zraku. Průvodci výstavou se nám stali právě nevidomí. Velmi cenné byly také informace o tom, jakým způsobem se chovat k nevidomým a jak jim případně pomoci.

Dále jsme si společně prošli historickou část Prahy, konkrétně Pražský hrad, Nerudovu ulici, Kampu, Karlův most, Václavské náměstí.

Z centra Prahy jsme se pak přemístili do Divadla pod Palmovkou, kde jsme zhlédli hru  Marca Normana, Toma Stopparda a Lea Halle pojmenovanou Zamilovaný Shakespeare. Jde o romantický divadelní kus vyprávějící příběh vzniku tragédie Romeo a Julie.

Druhý den exkurze byl věnován návštěvě  FN v Motole. Zde jsme se seznámili s chodem dětského kardiologického pracoviště, představeno nám bylo též pracoviště urgentního příjmu a speciální nemocniční transportní systém.

Návštěva Prahy byla pro všechny velmi přínosná.

M. Mazlová


„PP do škol“ – školní rok 2017/2018

18. 4. 2018

Přes tři sta žáků 8. tříd základních škol proškolily žákyně VOŠZ v poskytování laické první pomoci v rámci projektu „První pomoc do škol“, kterého se naše škola dlouhodobě účastní společně s ČČK.

Jako i v předchozích letech největší zájem byl o neodkladnou resuscitaci a to zejména o její praktický nácvik. Ale zaujalo i praktické procvičování obvazové techniky.

Našim žákyním – lektorkám chci poděkovat za pečlivou přípravu a profesionálně odvedenou práci.

Mgr. Dagmar Chvátalová – garant projektuZ halové kopané se vracíme šestí

26. 3. 2018

Po delším čase se na sportovní akci školy vydala chlapecká reprezentace. Zdravka v konkurenci sedmi středoškolských týmů ze Žďáru nad Sázavou skončila na halové kopané šestá, když v systému každý s každým porazila Střední školu gastronomickou 9:0. Před ostatními družstvy se musela sklonit a postup jí unikl.

Mgr. Jiří Bubák

 


Poděkování

28. 2. 2018

Dobrý den,
Vaše studentky slečny Špinarová a Peřinová u nás v MŠ připravily poutavou besedu o zdraví, prevenci nemocí a úrazů, v praktické části si děti vyzkoušely poslech  srdce a obvazování. Děkujeme za spolupráci a posílám pár fotek ke shlédnutí.                     

S pozdravem za MŠ Pohádka Žďár nad Sázavou Ondráčková Radmila
 

Školní a krajské kolo psychologické olympiády

19. 2. 2018

Jako každý rok, tak i letos se 2. a 3. ročníky zapojily do psychologické olympiády. Tématem letošního roku bylo „Kam kráčíme“.

5. 2. 2018 proběhlo školní kolo psychologické olympiády v prostorách naší jídelny. Osm výherců třídních kol zápolilo o vítězství a postup do krajského kola. A jak to dopadlo?

1. místo: Ondřej Bradáč a Jáchym Fousek (3.A)

2. místo Kateřina Hrnčířová (2.A)

3. místo: Jitka Pokorná (3.A)

Cenu publika získali Jáchym Fousek a Ondřej Bradáč.

 Ondřej Bradáč a Kateřina Hrnčířová naši školu reprezentovali v krajském kole psychologické olympiády v Havlíčkově Brodě. Zde bylo opět osm soutěžících ze zdravotnických škol z kraje Vysočina.

Ondřej Bradáč svým osobitým projevem a zajímavým obsahem práce, na kterém se podílel i Jáchym Fousek zaujal komisi a ta ho určila jako výherce krajského kola.

Ondřej postoupil do celorepublikového kola, které se koná 4. -5. 4. 2018 v Kroměříži a svou prací bude reprezentovat nejenom naši školu, ale i kraj Vysočina.

Jsme na tebe pyšní Ondro a gratulujeme k postupu!

Mgr. Iva Holemářová
(předseda předmětové komise psychologie)


Lyžařský kurz 2018

14. 2. 2018

Po roce jsme opět zamířili s prvními ročníky za sněhem „do hor“. Co na tom, že Tři Studně jsou za humny. Když je zima, jak má být, je plno sněhu všude kolem a pokud do toho zasvítí sluníčko a jsou krásné stopy… Ale zima nějak letos ne a ne přijít, sněhu málo, takže jsme trochu paběrkovali.

Ještěže máme fryšavský ledovec, kde se dá lyžovat i v těch nejhorších podmínkách. Radovali se všichni, kterým pohyb v přírodě s lyžemi na nohou nevadí. Bohužel nám lyžařskou pohodu pokazila obleva s deštěm. A tak přišel na řadu plán B, kdy jsme se vžili do role našich biatlonistů a brázdili trasy ve Vysočina Aréně u Nového Města. A na Harusáku je sníh až do jara. A – vrátili jsme se všichni spokojení ! … Takže zase za rok …

Mgr. Monika Kratochvílová


Florbalistky skončily v okrese druhé

9. 2. 2018

Dívčí florbalová jedenáctka bojovala ve středu 7. února o postup do krajského kola. Mezi okresní smetánku se kvalifikovaly Gymnázium ZR, Průmyslová škola ZR, Gymnázium Velké Meziříčí a naše škola. V této konkurenci dívky obsadily 2. místo.
Tým Zdravky nejdříve bez problémů porazil Průmyslová školu 3:0 (Mazourková 2, Stejskalová). Ve druhém klání dlouho nemohl prostřelit brankářku Velkého Meziříčí, což se až čtyři minuty před koncem povedlo Juračkové a dívky v zelených dresech slavily hubenou výhru 1:0.
Rozhodující bylo podle očekávání střetnutí s Gymnáziem ZR, které se opírá o služby reprezentační brankářky Holemářové (ano, čtete správně, dcery naší p. učitelky). „Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že potřebujeme vyhrát. Gympl měl během turnaje o jednu branku lepší skóre, a tak by nám remíza nestačila. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší a naši převahu zužitkovala Pečínková. Vedení 1:0 nám ale dlouho nevydrželo. Gymnázium otočilo, ale Pečínková srovnala na 2:2. V závěru jsme hráli zbytečné oslabení, potřebovali jsme skórovat, vsadili jsme na ofenzivní kartu a soupeřky nás za to potrestaly. Porážka 2:3 už ale nic neřešila, Holemářová nás vychytala a my brali stříbrné medaile,“ líčí Jiří Bubák a k turnaji dodává: „Na postup jsme měli, bohužel nás limitovaly zdravotní problémy tří dívek, hlavně Mazourková mohla hrát po koňaru ve druhém zápase jen na půl plynu. A hodně toho pochytala Holemářová. Celkově máme za sebou čtyři turnaje, holky se postupně sehrály, florbalem se bavily, měl jsem z nich skvělý pocit. Už se těším na příští rok!“

Mgr. Jiří Bubák


Klání v českém jazyce

7. 2. 2018

Dvě dívky z naší školy se zúčastnily okresního kola olympiády z českého jazyka. A byly  úspěšné. Studentka Andrea Kadlecová (4. L) vybojovala 3. místo, Aneta Ondráčková (2.L) skončila devátá.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

M. Mazlová


PODĚKOVÁNÍ - projekt První pomoc do škol, šk. rok 2017/2018

7. 2. 2018

PODĚKOVÁNÍ


Florbalistky vyhrály okrskové kolo

26. 1. 2018

Dívčí florbalový tým žďárské Zdravky potvrdil roli jednoho z favoritů turnaje. V okrskovém kole zvládl těžký los (Anetko, děkujeme) a po dvou výhrách 3:2 (Bigy Žďár, SPŠ Žďár) vyhrál skupinu B. V semifinále se střetl s druhým týmem skupiny B, Obchodní školu holky smetly 10:0 a zajistily si postup do okresního kola, které se uskuteční ve středu 7. února ve žďárské hale na Bouchalkách.

„Holky mi udělaly radost, bylo na nich vidět, že jim předchozí dva turnaje hrozně pomohly, sehrály se a hlavně nedělají zbytečné chyby. Z florbalu mají radost, baví je a na hřišti bojuje jedna za druhou. Na turnaji se finále nehrálo, protože postupovaly tři týmy z šesti, ale jelikož jsme druhého finalistu (Průmyslovou školu) porazili ve skupině, turnaj jsme de facto vyhráli,“ těší Jiřího Bubáka.

Mgr. Jiří Bubák

 


Z Jihlavy jsme přivezly pohár a medaile

23. 1. 2018

Jedenáct dívek reprezentovalo školu na krajském kole turnaje KB Florbal Chalenge, který pořádá Česká florbalová unie. Vítězky okresních kol bojovaly v Jihlavě o postup na republikové finále, jež se uskuteční v pražské O2 aréně, takže opravdu bylo o co hrát.

Po cestě zasněženou Vysočinou jsme dorazily do Jihlavy na poslední chvíli a zatímco domácí Jihlavanky už byly v provozní teplotě, Zdravka k ní měla při úvodním buly hodně daleko. Přesto jsme s pozdějšími vítězkami turnaje odehrály vyrovnané utkání, prohrály jsme 4:6, když se o všechny branky postarala Lucie Mazourková.

Ve druhém utkání jsme jednoznačně přehrály OAHŠ Třebíč (7:0), střelecky se tentokrát činila pětigólová Anežka Juračková. V posledním zápase jsme bojovaly o stříbro s Gymnáziem Chotěboř, po slibném začátku (2:0) se soupeřky začaly trefovat do černého a naše děvčata si zbytečně přestala věřit. Výsledkem byla porážka 3:9 a krásné bronzové medaile.

Tímto pro nás ale florbalová sezona nekončí, už příští týden se rozjíždí tradiční okrsková kola (dívky 25. 1., chlapci 1. 2.) od Asociace školních sportovních klubů. Sportu zdar, florbalu zvlášť!

Mgr. Monika Kratochvílová

 


Vánoční volejbal

16. 1. 2018

V pátek 22. 12. 2017 proběhl ve žďárské Sokolovně již tradiční vánoční turnaj v odbíjené mezi studenty naší školy.
Svoje družstva do boje vyslala každá třída a tým sestavili stejně jako každý rok i učitelé. Soupeřilo se ve dvou základních skupinách, vítězné týmy postoupily do semifinále a z něj vzešla finálová družstva bojující o vítězství. Pomyslnou zlatou trofej nakonec těsným výsledkem vybojovalo družstvo 4.L, druhou příčku obsadili učitelé a na třetím místě se umístil tým 4.A. Bramborovou medaili získal nováček letošního ročníku, družstvo 1.A.
Turnaj se odehrával v přátelské atmosféře, k vidění byla spousta vynikajících volejbalových zákroků a nakonec si každý z hráčů odnesl zaslouženou odměnu.
S heslem „Sportu zdar a volejbalu zvlášť“ se budeme těšit zase za rok.

Mgr. Monika Kratochvílová


Šachisté zůstali pod stupni vítězů

12. 1. 2018

Čtyři studenti SZŠ Žďár reprezentovali školu na okresním kole v šachu. Každý během turnaje odehrál sedm zápasů a cenné zkušenosti se budou všem v příštích letech hodit. V konkurenci dvanácti týmů jsme obsadili 7. příčku. „Měli jsme velmi mladé družstvo, na podobné šachové akci byli všichni vůbec poprvé, a tak jsme hlavně nasávali atmosféru a sbírali zkušenosti. Královskou hru je potřeba neustále trénovat, máme co zlepšovat. Všem čtyřem chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy a těším se zase za rok,“ okomentoval turnaj Jiří Bubák.

Mgr. Jiří Bubák

 


Návštěva Domu klidného stáří

3. 1. 2018

Dne 21. 12. žáci 2. A navštívili DKS Žďár nad Sázavou s pásmem koled. Návštěva proběhla ve velmi přátelské atmosféře k všestranné spokojenosti.

Mgr. Iva Coufalová


Florbalistky vybojovaly postup do Jihlavy

19. 12. 2017

Turnaj středních škol KB Florbal Challenge, který pořádá Česká florbalová unie, se stal kořistí studentek Střední zdravotnické školy Žďár nad Sázavou. "Holky si před turnajem moc nevěřily, díky brankám produktivní Lucky Mazourkové jim ale postupně rostlo sebevědomí. Dokázaly si, že když podají zodpovědný výkon v obraně, jsou schopné vítězit i vyšším rozdílem. Postupně porazily žďárské Bigy, Gymnázium Velké Meziříčí i SOŠ Bystřice a nakonec celý turnaj ovládly. Zajistily si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 17. ledna v Jihlavě. Doufám, že se všechny přes Vánoce uzdraví a ještě rozšíříme sestavu na jedenáct hráček, abychom mohli v krajském městě točit dvě pětky," říká Jiří Bubák. 

Mgr. Jiří Bubák

VÝSLEDKY TURNAJE

 


Školení a praktický nácvik první pomoci

14. 12. 2017

Dne 1. 12. 2017 naše škola zrealizovala pro zaměstnance PKS Žďár nad Sázavou školení a praktický nácvik první pomoci. Zaměstnanci byla akce hodnocena kladně a jejich přístup k plnění jednotlivých úkolů byl zodpovědný.

Mgr. Petra Bednářová, Mgr. Věra Zapletalová


Škola plná andělů

13. 12. 2017

Čas předvánoční nám ozvláštnila výtvarná soutěž Škola plná andělů.  Soutěžit mohli jednotlivci i skupiny ze všech tříd SZŠ se svými anděly, jež byli vlastnoručně vyrobeni z nejrůznějších materiálů.

O tom, který anděl se nejvíce líbí, rozhodli studenti, učitelé i ostatní pracovníci školy. Nejvíce jejich hlasů získal anděl Simony Brožové (3. A), druhé místo patří andělské skupince vytvořené Karlou Navrátilovou (1. L), na pomyslnou bronzovou příčku se snesl anděl Elišky Musilové  (1.L).

Výhercům srdečně blahopřejeme!  V této soutěži však není poražených, a proto také všem ostatním soutěžícím děkujeme a přejeme, ať se v nich (nejen) v době předvánoční a vánoční rozhostí andělská nálada!

M. Mazlová


Okresní kolo středních škol - volejbal dívky

8. 12. 2017

Volejbalové družstvo dívek bojovalo ve čtvrtek 7. prosince ve žďárské hale na Bouchalkách v okresním kole středních škol o postup do krajského kola. Na turnaj se sjelo sedm škol, holky v průběhu turnaje podlehly oběma žďárským gymnáziím a skončily na 3. místě.
Dívky zanechaly na palubovce velmi dobrý dojem, bohužel to na kompletní volejbalové týmy obou gymnázií nestačilo. Přesto si zakřepčily s pohárem!

Díky za perfektní reprezentaci školy a krásný zážitek :)

Mgr. Jiří Bubák


OPĚT BYL MIKULÁŠ ZA NEMOCNÝMI

7. 12. 2017

Jako každý rok i letos se žáci těšili na mikulášskou obchůzku v nemocnici.  V pěkných maskách rozdávali balíčky a úsměvy po všech odděleních. Mnoho nemocných si zavzpomínalo na dětská léta a v paměti hledali básničky a písničky spojené s tímto krásným obdobím. Největší radost byla nejen na dětském oddělení, kde děti společně s rodiči vítali Mikuláše, anděla a báli se čertů, ale také mezi seniory.  Tam  obavu z čertů vystřídalo dojetí a radost z milé návštěvy.

Mgr. Pavlína Lysá


Soutěž Piškvorky

4. 12. 2017

Dne 10. 11. 2017 se uskutečnilo oblastní kolo soutěže ve hře piškvorky na Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou.
Tohoto kola se zúčastnil i tým z naší školy. Pod názvem „ZDRAVKA“ naši školu reprezentovali Martin Nedbal (4.L), Ivona Lahodná (4.L), Lucie Žilková (4.L), Aneta Tegzová (1.L) a Aneta Řádková (1.A).
Soutěž proběhla v pěkné atmosféře, naši žáci postoupili mezi osm nejlepších týmů. A pouze jeden bod scházel k tomu, abychom se probojovali mezi čtyři týmy, které bojovaly o medaile.

Mgr. Jana Sehnalová


V chlapeckém basketu jsme skončili šestí

27. 11. 2017

Okresní kolo v basketbale chlapců nám příliš radosti neudělalo. Devět reprezentantů Zdravky na soupeře nestačilo, prohrálo všechny tři zápasy a obsadilo konečné 6. místo.

Kluci viděli, že se v tělocviku neučí některé věci jen tak pro nic za nic. Bojovnost jim ale nechyběla a během turnaje předvedli několik světlých momentů. Nejlepším střelcem týmu se stal Jakub Šorm.

Mgr. Jiří Bubák


Bílá pastelka

12. 10. 2017

Ve středu 11. října 2017 proběhla u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 18. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Její výtěžek podpoří speciální služby pro těžce zrakově postižené poskytované v celé ČR.

Studenti prvního ročníku vyšší školy vyfasovali bílá trička s emblémem Bílé pastelky a kasičku, se kterou následně vyrazili do ulic Žďáru nad Sázavou. Za poplatek 30,- Kč nabízeli zájemcům bílou pastelku a kalendářík ve formě záložky na rok 2018.

Mgr. Petra Bednářová 

 


Archiv