Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Florbalistky skončily v okrese druhé

Dívčí florbalová jedenáctka bojovala ve středu 7. února o postup do krajského kola. Mezi okresní smetánku se kvalifikovaly Gymnázium ZR, Průmyslová škola ZR, Gymnázium Velké Meziříčí a naše škola. V této konkurenci dívky obsadily 2. místo.
Tým Zdravky nejdříve bez problémů porazil Průmyslová školu 3:0 (Mazourková 2, Stejskalová). Ve druhém klání dlouho nemohl prostřelit brankářku Velkého Meziříčí, což se až čtyři minuty před koncem povedlo Juračkové a dívky v zelených dresech slavily hubenou výhru 1:0.
Rozhodující bylo podle očekávání střetnutí s Gymnáziem ZR, které se opírá o služby reprezentační brankářky Holemářové (ano, čtete správně, dcery naší p. učitelky). „Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že potřebujeme vyhrát. Gympl měl během turnaje o jednu branku lepší skóre, a tak by nám remíza nestačila. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší a naši převahu zužitkovala Pečínková. Vedení 1:0 nám ale dlouho nevydrželo. Gymnázium otočilo, ale Pečínková srovnala na 2:2. V závěru jsme hráli zbytečné oslabení, potřebovali jsme skórovat, vsadili jsme na ofenzivní kartu a soupeřky nás za to potrestaly. Porážka 2:3 už ale nic neřešila, Holemářová nás vychytala a my brali stříbrné medaile,“ líčí Jiří Bubák a k turnaji dodává: „Na postup jsme měli, bohužel nás limitovaly zdravotní problémy tří dívek, hlavně Mazourková mohla hrát po koňaru ve druhém zápase jen na půl plynu. A hodně toho pochytala Holemářová. Celkově máme za sebou čtyři turnaje, holky se postupně sehrály, florbalem se bavily, měl jsem z nich skvělý pocit. Už se těším na příští rok!“

Mgr. Jiří Bubák


9. 2. 2018


Zpět