Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Z Jihlavy jsme přivezly pohár a medaile

Jedenáct dívek reprezentovalo školu na krajském kole turnaje KB Florbal Chalenge, který pořádá Česká florbalová unie. Vítězky okresních kol bojovaly v Jihlavě o postup na republikové finále, jež se uskuteční v pražské O2 aréně, takže opravdu bylo o co hrát.

Po cestě zasněženou Vysočinou jsme dorazily do Jihlavy na poslední chvíli a zatímco domácí Jihlavanky už byly v provozní teplotě, Zdravka k ní měla při úvodním buly hodně daleko. Přesto jsme s pozdějšími vítězkami turnaje odehrály vyrovnané utkání, prohrály jsme 4:6, když se o všechny branky postarala Lucie Mazourková.

Ve druhém utkání jsme jednoznačně přehrály OAHŠ Třebíč (7:0), střelecky se tentokrát činila pětigólová Anežka Juračková. V posledním zápase jsme bojovaly o stříbro s Gymnáziem Chotěboř, po slibném začátku (2:0) se soupeřky začaly trefovat do černého a naše děvčata si zbytečně přestala věřit. Výsledkem byla porážka 3:9 a krásné bronzové medaile.

Tímto pro nás ale florbalová sezona nekončí, už příští týden se rozjíždí tradiční okrsková kola (dívky 25. 1., chlapci 1. 2.) od Asociace školních sportovních klubů. Sportu zdar, florbalu zvlášť!

Mgr. Monika Kratochvílová

 


23. 1. 2018


Zpět