Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Pálí to …

Cílová skupina – děti předškolního věku, žáci základních a středních škol, senioři, rodiče, široká veřejnost.

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu PÁLÍ TO!, který realizuje Město Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Městskou policií ve Žďáře nad Sázavou a neziskovou organizací POPÁLKY.

Cílem projektu je rozvoj základních znalostí a praktických dovedností u termických poranění, zmenšit riziko dalších komplikací způsobených nesprávnou první pomocí, osvětovou činností snížit riziko vzniku a závažnosti tohoto druhu poranění.

Zvýšit právní povědomí rodičů dětí v oblasti přestupkového či trestných činů. Posílit vědomí předškolních dětí o chování v rizikových situacích (dopravní prostředky, návykové látky, vztah k volně pobíhajícím zvířatům).

Naše škola v zastoupení žáků 3.A a odborných vyučujících Mgr. Holemářové, Mgr. Chvátalové a Mgr. Bednářové, participuje v rámci realizace ukázek první pomoci v mateřských školách. Žáci jsou figuranty a zároveň mentory při nácviku krizových situací způsobených termickým poraněním. Oslovují děti a jejich doprovod z řad rodičů, prarodičů a diskutují nad tématikou ošetření jednotlivých ukázek poranění. Celkem se nám během projektu podařilo oslovit 360 dětí v rámci celého Žďáru nad Sázavou.

Zároveň zde dokládáme zpětnou vazbu od učitelek MŠ i veřejnosti a jejich vyjádření ke zdařilosti akcí v jednotlivých mateřských školách.

Dobrý den,
posílám slíbené fotografie z odpolední preventivní akce na naší školní zahradě v MŠ Santiniho. 
Děkujeme za krásné a poučné odpoledne pro děti i rodiče. Líbilo se :-)
 
Marcela Novotná, učitelka

 

Vážená paní ředitelko,

děkuji za včerejší akci na Dopravním hřišti, kterou pořádaly pracovnice MŠ pro malé děti. Moje tři děti různého věku byly nadšené a velmi si to užily.

Můžete-li, prosím přepošlete i hasičům a zdravotníkům.

S poděkováním a pozdravem  Michal Bačovský, rodič


9. 10. 2019


Zpět