Logo SZŠ a VOZŠ
Střední zdravotnická škola
a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Sportovně-turistický kurz 2017

Studenti 2. ročníků se tradičně „zocelovali“ na oblíbeném sportovně-turistickém kurzu. Pětidenní akce se letos poprvé konala ve Skleném od 19. do 23. června 2017, kam se většina studentů přesouvala ze Žďáru nad Sázavou. Část žáků byla ze zdravotních důvodů osvobozena.

Náplní kurzu byla cykloturistika, pěší turistika, střelba ze vzduchovky, koupání, sportovní hry, proškolení o chování za mimořádných situací, orientace v přírodě a mapě a došlo i na stolní a logické hry. Samozřejmostí byl společný táborák. Získané znalosti a dovednosti studenti zúročili v závěrečném čtyřčlenném závodu družstev.

Celý kurz proběhl za tropického počasí. Pět dnů jsme prožili bez závažnějších úrazů a kázeňských problémů, k čemuž přispělo kvarteto mých báječných kolegyň. Kurzu se zúčastnilo 37 studentů. Nejvíce kilometrů na kole ujela první skupina, která s úsměvem na tváři absolvovala 110 kilometrů. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se nebáli, často překonali svá vlastní očekávání a svým tempem úspěšně dorazili až zpět před naši školu!

vedoucí kurzu: Mgr. Jiří Bubák


11. 7. 2017


Zpět