a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Pečínková převzala trofej v přímém přenosu ČT Sport

Vítězem 53. ročníku ankety ČEZ Král cyklistiky 2017 se po zásluze stal dráhový reprezentant Tomáš Bábek z Dukly Brno. V přímém přenosu České televize vysílaného z areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech skončil na druhém místě biker Jaroslav Kulhavý a třetí juniorský mistr světa Daniel Babor. Na pódium mezi českou elitu zamířila i naše studentka Alžběta Pečínková, která se jako benjamínek mezi oceněnými ženami stala vítězkou kategorie Trial.

Patnáctiletá studentka z 1. A, která loni vyhrála v této technicky náročné cyklistické disciplíně mistrovství světa, letos dosáhla na titul vicemistryně světa ze světových her mládeže v kategorii girls. Kategorie trial byla vyhlášena společně s horskými koly, a tak se mladá naděje české cyklistiky potkala na pódiu s olympijským vítězem a mistrem světa Jaroslavem Kulhavým.

Příští rok Bětku čeká sezona mezi dospělými ženami v kategorii women elite.