a Vyšší odborná škola zdravotnická
Žďár nad Sázavou
Logo Kraj Vysočina - zřizovatel

Pečínková obhájila post české jedničky v trialu! Na MS v Číně skončila sedmá

Úspěšná studentka Střední zdravotnické školy Žďár nad Sázavou Alžběta Pečínková nadále udivuje svými výkony celou školu. Na trialovém kole zdolá téměř každou překážku, což dokazuje po celém světě.
Úspěšná juniorská závodnice má za sebou svou první sezonu v kategorii žen, ve Světovém poháru v Berlíně se dokázala probojovat na pátou příčku, na mistrovství Evropy skončila šestá. To vše bylo solidním základem pro listopadové Mistrovství světa v čínském Chengdu. Naděje českých reprezentačních trenérů směřovaly právě k šestnáctileté hvězdě. Ta v semifinále nasbírala 490 bodů, což znamenalo nenáviděnou sedmou neboli první nepostupovou příčku. Od finálové šestky ji dělilo pouhých 30 bodů. „Umístění si velice vážím a doufám, že se na dalším světovém šampionátu poperu o stupně vítězů,“ říká „naše“ Bety.
Její konec roku byl už podruhé spjat s vyhlášením ankety ČEZ Král cyklistiky 2018. Jejím absolutním vítězem (králem) se po páté stal silniční cyklista Roman Kreuziger. V přímém přenosu České televize z pražského výstaviště byli oceněni také další úspěšní závodníci napříč oblastmi cyklistiky. Na pódium mezi českou elitu po druhé za sebou zamířila i studentka Zdravky Alžběta Pečínková, která obhájila prvenství v kategorii Trial. Za sebou nechala i všechny muže. „Bety je nesmírně skromná a nikde se svými výkony nechlubí, ale my jsme na ni právem pyšní. Za jejími výsledky stojí tvrdá práce,“ vyzdvihuje studentku 2. ročníku tělocvikář Jiří Bubák. Ze srdce jí blahopřejeme!